24 czerwca 2024

WAŻNE !!!

 1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. O 16.15 Gorzkie Żale.
 2. Od soboty 27 marca obowiązują nowe przepisy sanitarne. W naszej świątyni może przebywać tylko 26 osób. Ze względu na tak małą liczbę osób mogących przebywać w kościele apelujemy o korzystanie z transmisji internetowych, a przychodzących do kościoła – po przekroczeniu limitu – prosimy o pozostanie na zewnątrz. W organizacji liturgii w najbliższym czasie będą pomagać strażacy. Prosimy o uszanowanie ich pracy i dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
 3. Ze względu na obecne obostrzenia w Niedzielę Palmową, Uroczystość Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będą dodatkowe Msze Święte o 14.00 i 15.30.
 4. W tym tygodniu istnieje możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy w godzinach 9.00-10.00, pół godziny przed Mszą Świętą, oraz po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.
 5. W środę nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 6. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy do duchowej łączności poprzez korzystanie z bezpośredniej transmisji na you tube’ie naszej parafii.
 7. W Wielki Czwartek o 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja prywatna do 22.00.
 8. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Od 9.00 Adoracja prywatna do 17.00. Zachęcamy do odprawienia sobie Drogi Krzyżowej prywatnie w kościele, bądź na zewnątrz. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej odśpiewamy Gorzkie Żale i Adoracja do 22.00.
 9. Prosimy wszystkich parafian, aby w ten dzień wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia możemy zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcamy do modlitwy rodzinnej przy krzyżu, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej.
 10. W piątek także rozpocznie się nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zarówno w piątek jak i w sobotę Koronka do Miłosierdzia o 15.00, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00.
 11. W Wielką Sobotę możliwość adoracji od godz. 9.00. Także od 9.00, co pół godziny, do godz. 13.00 będzie święcenie pokarmów wokół kościoła. Prosimy o ustawianie się na zewnątrz zachowując przepisy sanitarne. Możliwość adoracji do godz. 17.00.
 12. Zarówno w piątek jak i w sobotę o 17.00 będzie dezynfekcja kościoła i przygotowanie do liturgii.
 13. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Zakończy się ona procesją rezurekcyjną obwieszczającą zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią.
 14. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta o 6.30 i dalej porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę wraz z dodatkowymi Mszami. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny.
 15. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

do użytku wewnętrznego parafii