30 maja 2024

LITURGIA 

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie czas Adwentu czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 2. W dni powszednie  Msza  Św. roratnia   odprawiana   będzie  o     700Godzinki   ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 610, w dni powszednie o godz. 640. Zapraszamy   do   licznego udziału w roratach dzieci szkolne, a także młodzież w tym kandydatów do bierzmowania oraz osoby dorosłe.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Ambrożego, w przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. Trwają także do wtorku rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe – zachęcamy do licznego udziału.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 6. Rozpoczynamy także cykliczne spotkania „Czwartki u Rocha”. Szczegóły w gazetce parafialnej.
 7. W sobotę o 17.30 modlitwa różańcowa, o 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Także w sobotę zapraszamy na Męski Różaniec, który wyruszy o 16.15 z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie (ul.3 maja) i dotrze do naszego kościoła na wspólną modlitwę w intencjach naszych rodzin, parafii, diecezji i Ojczyzny.
 9. W tym miesiącu wyjątkowo ks. Przemysław odwiedzi chorych w piątek od godz. 15.00.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 16.00 Bractwo Szkaplerzne przyjmie szkaplerz Matki Bożej i peleryny.

SPOTKANIA 

 1. W środę o 17.00 zbiórka kandydatów na ministranta.
 2. Także w środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z okazji św. Mikołaja dla ministrantów, oazy i scholi.
 3. W piątek o 16.45 spotkanie Koła Misyjnego, a o 18.00 Oazy – grupa starsza.
 4. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W przyszłą niedzielę – 8 grudnia o 17.00 – z okazji dnia pomocy Kościołowi na Wschodzie – odbędzie się w naszej parafii koncert piosenki kresowej, a po nim zapraszamy wszystkich na mały poczęstunek na parkingu przy kościele. W ten dzień będą także zbierane ofiary do puszek jako wsparcie naszych braci w wierze na Wschodzie.
 2. Przy ołtarzu św. Rocha wyłożone są opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby Caritas parafialnej.
 3. Wszystkich lubiących śpiew i muzykę zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się w środy o 19.00.

do użytku wewnętrznego parafii