17 kwietnia 2024

LITURGIA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę święto św. Faustyny Kowalskiej.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe.
  W dni powszednie różaniec o godz. 30, a po nim o 18.00 Msza św., w niedziele różaniec o 18.30, a po nim o 19.00 Msza Św. Zapraszamy do licznego udziału młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania, a szczególnie dzieci, dla których jak co roku przewidziane są nagrody za regularne uczestnictwo w różańcu. W pierwszy dzień dzieci otrzymają plansze na których, będą przyklejać każdego kolejnego dnia otrzymane naklejki. Zachęcamy w tym miesiącu do częstszej modlitwy różańcowej także w domach polecając wszystkie sprawy naszych rodzin i ojczyzny.
 3. Październik tego roku został ogłoszony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej racji zachęcamy do modlitwy za misje i misjonarzy. Na stoliku za ławkami wyłożone są obrazki z misjonarzami naszej diecezji oraz deklaracje duchowej adopcji misjonarza na ten jeden miesiąc. Zachęcamy do modlitwy za dzieło misyjne Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 17.00, potem Różaniec, Msza i adoracja do 21.00 zakończona apelem jasnogórskim. W piątek spowiedź od godz. 16.30.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

SPOTKANIA 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.
 2. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 3. Także w środę o 16.45 spotkanie kandydatów na ministranta, a po Mszy Św. wieczornej wszystkich ministrantów.
 4. Również spotkanie i próba chóru.
 5. W piątek o 16.45 spotkanie Koła Misyjnego, a o 18.00 Oazy – grupa starsza.
 6. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Teresy Kilar.