24 czerwca 2024

LITURGIA 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – Święto patronalne Caritas, przy ołtarzu św. Rocha jest możliwość złożenia skarbonek z jałmużną wielkopostną. Ofiary te będą przeznaczone na Caritas, jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. O godz. 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim o godz. 1600 – Msza święta. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę św. Floriana.
 3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Szczególnie zapraszamy dzieci, dla których, jak co roku, będą plansze z naklejkami.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 5. Ponieważ pierwszy piątek wypada w uroczystość NMP Królowej Polski spowiedź będzie w czwartek od 17.30 i po Mszy Św. w czasie Adoracji.
 6. W piątek – 3 maja – Msze Święte jak w każdą niedzielę – ostatnia Msza św. o godz. 16.00.
 7. W sobotę po Mszy Św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Informujemy, że od przyszłej niedzieli – 5 maja – będzie także Msza Św. o 19.00.

SPOTKANIA

 1. W niedzielę o 945 spotkanie i próba scholi.
 2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPAWY PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Danuty Inglot.
 2. W dniach 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

do użytku wewnętrznego parafii