30 maja 2024

VIII Niedziela Zwykła

LITURGIA 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek święto Kazimierza Królewicza – w naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Biskupie Kazimierzu, naszym panie kościelnym i wszystkich solenizantach.
 3. W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Msze święte z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Obowiązuje w tym dniu post ścisły ilościowy i jakościowy.
 4. Dla dzieci w Wielkim Poście Droga Krzyżowa będzie w środy o 17.30 rozpoczynając od środy popielcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, dla których będą specjalne książeczki, do których dzieci będą wklejać naklejki.
 5. W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej Adoracja do godz. 21.00.
 6. Także w czwartek o 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin oraz świadków.
 7. W piątek – Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 19.30.
 8. W sobotę młodzież z naszej parafii oraz z parafii bł. Władysława Findysza przyjmie sakrament bierzmowania. Z tej racji Msza Święta wieczorna pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Górnego będzie o godz. 17.00.
 9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Msza św. o godz. 16.00, a po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W najbliższą niedzielę po Gorzkich Żalach Adoracja Krzyża dla kobiet.

Spotkania 

 1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej próba przed sakramentem bierzmowania dla kandydatów i świadków.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Heleny Żłobińskiej.
 2. W przyszłą niedzielę – 10 III – odbędzie się w naszej parafii dzień skupienia dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Rozpocznie się on Mszą Świętą o 12.30. Po zakończonej Mszy dzieci udadzą się do auli parafialnej, a w kościele odbędzie się konferencja dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 3. Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka makulatury na studnie w Czadzie i jednocześnie prosimy, aby nie wrzucać do kontenera elektrośmieci.

do użytku wewnętrznego parafii