30 maja 2024

Liturgia

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę, po Mszy Św. o 12:30 procesja na cmentarz z pięcioma stacjami i modlitwą za zmarłych. Popołudniu Msza Św. o godzinie 17:00. Jak co roku Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta wspólnie z Caritas diecezji organizuje m.in. na słocińskim cmentarzu kwestę na rzec bezdomnych i ubogich.
 2. Przypominamy, że od 1 listopada nie ma już Mszy Św. o godz. 19.00.
 3. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o 7:00, 9:00 i 18:00. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza Św. o 10:30 w kaplicy przy kościele w intencji zmarłych fundatorów kościoła.
 4. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. Szczegóły w gazetce
  i stronie internetowej parafii.
 5. Od Dnia Zadusznego modlitwy za zmarłych czyli wypominki i Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie w dni powszednie o 17:30, a w niedzielę o 16:30 – Nieszpory za zmarłych.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszoczwartkowe i możliwość Adoracji do 21:00.
 7. W piątek po Mszy porannej koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki. Wieczorem spowiedź od godz. 17:00.
 8. W sobotę po Mszy porannej koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki; od 8:30 księża udadzą się z posługą do chorych. Wieczorem o godz. 17:00 nabożeństwo 5 sobót miesiąca o poprowadzenie różańca prosimy Różę Rodzinną zelatora p. Zdzisława Szostka.

 Spotkania

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – grupa I.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – grupa ks. Damiana.
 3. W piątek o 16:45 spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

 1. Bóg zapłać Adamowi Zagai za wygłoszenie Słowa Bożego i podzieleniem się świadectwem swojego życia misyjnego.
 2. W poniedziałek i wtorek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych i możliwością zyskania odpustu za zmarłych. Spowiedź od godz. 17:00
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. O 17:30 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej. Prosimy o zabrania plansz. Natomiast dzieci komunijne prosimy o przyniesie dzienniczków z odnotowanym uczestnictwem w różańcu na katechezę do szkoły.
 4. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze. Cena 25 zł.
 5. W przyszłą niedzielę, 5 listopada po Mszach św. była pracownica Biblioteki w Domu Kultury p. Krystyna będzie kwestować na rehabilitację swojego męża Waldemara. Zachęcamy do wsparcia.