17 kwietnia 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. W niedziele o 12.00 będziemy się modlić na Różańcu o pokój na świecie. Dzisiaj modlitwę poprowadzi Bractwo Szkaplerzne, a w przyszłą niedzielę Kręgi Rodzin.
 3. W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Msze święte z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 00, 9.00, 16.00 i 18.00. Obowiązuje w tym dniu post ścisły ilościowy i jakościowy.
 4. W środy – począwszy od środy popielcowej Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 17.30.
 5. W piątek – Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 19.30 ( z wyjątkiem pierwszego piątku ponieważ jest nauka stanowa dla młodzieży).
 6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza Święta.
 7. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.
 8. W czwartek o godz. 18.00 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące do dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu, a potem Świąt. Szczegółowy program znajduje się w gazetce, w gablocie i na stronach internetowych parafii.
 9. Przez cały rozpoczynający się tydzień, od godz. 17.00 do Mszy Świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość indywidualnej modlitwy o pokój na świeci

SPOTKANIA

 1. W piątek o 17.00 spotkanie Koła Misyjnego.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. W czwartek po Mszy Św. wieczornej rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w czwartki na auli parafialnej. Ze względu na to, że w pierwszy czwartek Wielkiego Postu odbywać się będą Rekolekcje oraz nauka stanowa dla małżeństw, zapraszamy uczestników kursu na tą naukę, a po niej na krótkie spotkanie organizacyjne.
 2. Bractwo Szkaplerzne zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej w Krakowie 12 marca. Koszt wyjazdu 75 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 3. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 ogłasza nabór dzieci do Przedszkola i Szkoły na rok 2022/23. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.
 4. Informujemy, że w czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Zgodnie z apelem biskupów dziś i w środę popielcową zostaną przeprowadzone zbiórki do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

do użytku wewnętrznego parafii