30 maja 2024

Liturgia

 1. Dzisiaj rozpoczyna się druga część Adwentu bezpośrednio przygotowująca do Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu kończy się okres Adwentu i nabożeństwa roratnie. W sobotę na Mszę św. poranną zapraszamy dzieci biorące udział w tegorocznych roratach.
 2. Codziennie po Mszy św. wieczornej Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 3. W czwartek wieczorem zapraszamy na ostatnią katechezę adwentową o przebaczeniu. Początek o 18:00.
 4. W przyszłą niedzielę wypada IV niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. tak jak w niedzielę, jednak w wiadomych racji nie będzie Mszy św. o 17:00. Pasterka tradycyjnie o 24:00 a zarazem pierwsza Msza św. w Boże Narodzenie. Składka z pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Rzeszowie. Zwyczajowo zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spotkania

 1. We wtorek w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa p. Dominiki i VIII – grupa 2. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 2. W środę o 19:00 w kościele spotkanie ministrantów i lektorów.
 3. W sobotę wieczorem po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna przed chrztem, który odbędzie się w drugi dzień świąt.

Sprawy parafialne

 1. Dziś przy wejściu do kościoła u młodzieży z Oazy i LSO można będzie nabyć sianko na stół wigilijny, płyty z kolędami, świąteczne pierniczki i ciastka, kalendarze parafialne oraz akcesoria związane z wizytą duszpasterską (komplety kolędowe, krzyże, świece, kropidła, miseczki i buteleczki na wodę święconą), a także Pismo Święte i książki o tematyce religijnej (także modlitewniki). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie młodzieży działającej we wspólnotach naszej parafii. Bóg zapłać za okazane serce!
 2. W poniedziałek na godzinę 16:00 pod dom parafialny zapraszamy podopiecznych Caritas po odbiór paczek świątecznych.
 3. Od środy do soboty (20-23 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź w tych dniach w środę od 17:00-19:00, w czwartek i piątek od 9:00 do 10:00 i 17:00 do 19:00, w sobotę od 9:00-10:30 oraz od 16:30 do 18:00 oraz od 18:30-19:30.
 4. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku będziemy odwiedzać połowę parafii. Granicę będzie tworzyć ul. Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich i Kościół. W tym roku odwiedzimy wszystkich mieszkańców od strony Malawy do wspomnianej wyżej linii. Plan kolędy zostanie podany w przyszłym tygodniu. Jednakże informujemy, że mieszkańców wszystkich szeregówek z ul. Słocińskiej, ul. Góreckiego, św. Faustyny, św. Rocha, a także bloki tzw. – Zielone Tarasy odwiedzimy po wcześniejszym zgłoszeniu się chętnych rodzin na wizytę duszpasterską.

Fot. Św. Jan Chrzciciel wskazujący na Jezusa – Annibale Carracci, CC0, via Wikimedia Commons

*Do użytku wewnętrznego parafii