30 maja 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Jana Bosko, w środę Święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę św. Agaty – po Mszy wieczornej poświęcenie chleba i soli.
  2. W środę – 2 lutego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej wystawienie i Adoracja do 21.00. W tym dniu z okazji wspomnienia dowolnego św. Błażeja po Mszy Św. wieczornej poświęcenie jabłek.
  4. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
  5. W sobotę o 17.30 Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, po nim Msza Święta, nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

SPOTKANIA

  1. We wtorek odbędzie się na platformie Teams spotkanie kandydatów do bierzmowania Ks. Przemysława.
  2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć red. Jaromira Kwiatkowskiego – autora książki „Miał być i jest świętym” – o bł. Ks. Józefie Kowalskim pochodzącym z pobliskich Siedlisk. Po każdej Mszy Św. przybliży on postać Błogosławionego oraz będzie można nabyć książkę z podpisem autora.
  2. Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego w związku z osiągnięciem przez niego 75 lat życia. 34 lata biskupiej posługi to czas niezwykle gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej, sprawowanej w poczuciu odpowiedzialności za duchowe dobro wiernych a zarazem w niepowtarzalnym, radosnym, pogodnym stylu, tak charakterystycznym dla księdza biskupa Edwarda. Dziś, jako wspólnota diecezjalna, zanosimy do Pana dziękczynną modlitwę za dotychczasową służbę, prosząc Go jednocześnie o zdrowie i siły na kolejne lata życia księdza biskupa.

do użytku wewnętrznego parafii