Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

LITURGIA

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny okres wielkanocny.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze Święte o 7.00, 9.00 i 18.00.
 3. W poniedziałek także rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30.
 4. We wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w środę św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Bonifacego, w przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy – kończąca okres komunii świętej wielkanocnej.
 5. W tym tygodniu przeżywany pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do 21.00. W piątek spowiedź od godz. 16.30.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna codziennie – od poniedziałku do piątku – bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej. W sprawach małżeńskich prosimy zgłaszać się w piątki.
 2. Dziękujemy wszystkim za ofiary i ofiarność okazywaną w czasie epidemii. Bóg zapłać zarówno tym, którzy przekazywali swe ofiary wpłacając na konto, jak i tym, którzy składali je w kościele.
 3. W związku ze zniesieniem ograniczeń co do liczby wiernych w kościele zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwach, pamiętając jednak o obowiązku zakładania maseczek w kościele.
 4. W najbliższy czwartek, po Mszy Św. wieczornej spotkanie uczestników kursu przedmałżeńskiego. Odbędzie się ono, nie w salce parafialnej, a w kościele.
 5. Odwiedziny chorych z racji pierwszych sobót wznowione zostaną dopiero po wakacjach. W sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z parafią.
 6. W tym roku I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała oraz w niedziele 14 czerwca. Spowiedź dla dzieci i rodziców przyjmujących komunię w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w sobotę 6 czerwca według wyznaczonego grafiku, natomiast spowiedź dla dzieci przyjmujących komunię świętą w niedzielę 14 czerwca w sobotę 13 czerwca też według wyznaczonego grafiku.
 7. Informujemy, że z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy jednak naukę Kościoła zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

do użytku wewnętrznego parafii